Сабақтың тақырыбы: М.Мақатаев Үш бақытым
Мақсаты: Өлеңді түсініп оқып, мазмұны мен идеясын ашуға мүмкіндік беру, ақынның айтайын деген ойы арқылы сезімдерін ашу.
Нәтижесі: Өлеңді түсініп оқыды, мазмұны мен идеясын аша білді, ақынның айтайын деген ойы арқылы сезімдерін ашты.
Ресурстар: стикер, смайликтер, бор, түрлі-түсті маркер, кемпірқосақ.
Әдіс- тәсілдер: «Оқуды реттеу», «Постер», «Болжау», «Синквейн»
Сабақтың кезеңдері |
М.Мақатаев Үш бақытым |
І.Ынтымақтастық орта
Топқа бөлу |
«Бір дегенім – жаман баға, Алады оны жаман бала…» Отбасым, Достарым, Халқым деген сөздерді кезектесе атап, топ шығару. |
І.Білу |
«Оқуды реттеу» Әр топ тізбектей оқып, бақылау жүргізу. Сұрақ-жауап, әңгімелеу. Бағалау парағы. |
ІІ Түсіну
|
Отбасы тобы: Ризашылық хат жазу. Достарым тобы: Синквейн /жолды өлең жазу/. Халқым тобы: Қазақстан халқының құрамы мен саны туралы деректер жазу. /білгендерінше/ Автор туралы еске түсіру, үзінділер оқу. Үздіктер өлеңді жатқа айту. «Кемпірқосақ» түрлі түсті жолақша тапсырмалары . Бет 47. |
ІІІ Қолдану |
«Оқуды реттеу» топта оқып, ең үздігін ортаға ұсыну. Бағалау парағы |
Сергіту сәті |
«Атамның алып күрегін, Ауланың қарын күредім» |
ІVТалдау
|
«Постер» І топ Отан. ІІ топ Болжау. Қазақ тілінің келешегі. ІІІ топ Мақал-мәтел Денсаулық туралы. Бағалау парағы |
V Жинақтау
|
Дәптермен жұмыс «Сен үшін бақыт нешеу?» Келесі тапсырма: Бет 55, жаттау. «Менің бақытым» атты шығарма тапсырмаларын таңдау. |
VІ Бағалау
Рефлексия |
Формативті бағалау.
Смайлик |
Жаңалықты мекеменің сайтында қарау