Пән: ________ Сынып _________ Уақыты _________
Сабақтың тақырыбы: Ауа. Ауаның қасиеті
Мақсаты: Ауа туралы түсінік беру, ауаның түссіз және мөлдір болатынын ұғындыру, бақылай білуге үйрету.
Нәтижесі: Ауа туралы түсінік алды, ауаның түссіз және мөлдір болатынын ұғынды, бақылай білуге үйренді.
Ресурстар: стикер, смайликтер, бор, түрлі-түсті маркер.
Әдіс- тәсілдер: «Кластер», «Талдау-жинақтау», «Түртіп алу», «ROTITION»
«Семантикалық карта»
Сабақтың кезеңдері |
Ауа. Ауаның қасиеті |
І.Ынтымақтастық орта
Топқа бөлу |
«Білем деме, балам, Білмейтінің көп шығар...» |
І.Білу |
«Ыстық орындық» Сурет, сұлба туралы әңгімелеу. Шартты белгілерді атау. «Шапалақ» арқылы бағалау. |
ІІ Түсіну
|
Көзге ілінбейді, Жұтсаң білінбейді. /Ауа/ Шешуіне Кластер құру арқылы оқушылардың алғашқы білімін анықтау. «Сахналау» ауаның бар екендігін дәлелдейтін ойындар мен тапсырмалар орындау. Бет 23-24 әд. |
ІІІ Қолдану |
«ROTITION» стратегиясы Қауіпсіздік ережесін сақтай отырып, тәжірибе жасау. Қорытынды жасау. Ауаның иісі, дәмі жоқ, түссіз, көлемі алып тұрған жерге байланысты, ауа барлық жерде болады. «Шапалақ» арқылы бағалау. |
Сергіту сәті |
«Үндемес» ойыны |
ІVТалдау
|
«Тыңдап отырған үштік» Оқулықпен жұмыс. Шешен, тілші, хатшы Бір мәселені айтады, тілші көмектеседі, хатшы қажеттісін түртіп алады, соңында қорытынды шығарады. Рөлмен ауысады. Бірін-бірі бағалау. |
V Жинақтау
|
«Иә, жоқ» кестемен жұмыс. Бірін-бірі тексеріп, бағалайды. Келесі тапсырма: Бет 22-25, оқу, әңгімелеу. |
VІ Бағалау
Рефлексия |
Формативті бағалау.
«Даналық ағашы» |
Жаңалықты мекеменің сайтында қарау